userad75
Boks reklamowy

Podczerwone ; Pijany i z sądowym zakazem

W Podczerwonym czarnodunajeccy policjanci zatrzymali mieszkańca Czarnego Dunajca, który prowadził samochód osobowy w stanie nietrzeźwym . Badania alkomatem pokazały, że kierowca ma 2 promile w wydychanym powietrzu. Ponadto prowadzi pojazd pomimo obowiązującego zakazu wydanego przez sąd.

 

Przypomnijmy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. - mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu , kom Roman Wolski -Jeżeli sprawca dopuścił się tego czynu np. w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku ze skazaniem za przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Sąd ponadto orzeka świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 10 tysięcy złotych.

 

 

Źródło: KPP Nowy Targ

Zostań naszym darczyńcą, mecenasem lub sponsorem. Twoja dobrowolna wpłata zostanie przeznaczona w całości na działalność Stowarzyszenia I love Podhale - wydawcę portalu twoje-podhale.pl

BGZ BNP Paribas o/Nowy Targ konto: 24 1600 1462 1816 9582 4000 0001


Oceń artykuł:


2017-12-02 23:59 24 Podczerwone, policja, KPP, Nowy Targ, nowotarski, pijany kierowca , zakaz sądowy, Roman Wolski