Boks reklamowy

Oświatowe przepychanki - Rada Rodziców żąda przekształcenia gimnazjum w podstawówkę

NOWY TARG. Pogłoski o sprzedaży budynku Gimnazjum nr 1 nowotarskiemu starostwu odbiły się szerokim echem. Stanowisko burmistrza Nowego Targu, który zdementował plotki zignorowano. Sprawę w swoje ręce wzięła Rada Rodziców i wystosowała oficjalny Apel do władz, żądając przekształcenia Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu w podstawówkę, którą gimnazjum było jeszcze kilka lat temu. 

- Nie zgadzamy się na taką politykę edukacyjną, w której górę nad dbającą o prawidłowy rozwój dziecka szkołą, przejmuje interes ekonomiczny. Nasze dzieci nie są wskaźnikami ekonomicznymi - mówił podczas sesji Rady Miasta Nowy Targ Michał Joniak - przewodniczący Rady Rodziców przy Gimnazjum nr 1 - przekazując oficjalny Apel na ręce władz samorządowych. 

To swoisty brak zaufania wobec władz, które jeszcze niedawno oświadczyły, że sprzedaży budynku nie będzie. Grzegorz Watycha, burmistrz miasta twierdzi, że rodzice zbyt impulsywnie zareagowali na prowadzone wewnątrzśrodowiskowe sondaże. Trudno się jednak dziwić, że wieść o likwidacji Gimnazjum nr 1 i planach rozparcelowania dzieci w dobie reformy oświaty do okolicznych podstawówek wstrząsnęła środowiskiem. W najgorszej sytuacji znaleźli się w tym wypadku nauczyciele, którym likwidacja placówki likwiduje jednocześnie miejsca pracy. Wprawdzie na wprowadzenie reformy edukacji samorząd ma dwa lata i wiadomo, że za dwa lata cała armia nauczycieli w gimnazjach będzie szukać nowych miejsc pracy. 

Apel Rady Rodziców przy Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu

 
Szanowny Panie Przewodniczący, Szanowni Radni Rady Miejskiej w Nowym Targu, Szanowny Panie Burmistrzu.
 
W imieniu Rady Rodziców przy Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Targu, mając na uwadze planowaną reformę oświatową zwracamy się z prośbą o podjęcie działań, które doprowadzą do przekształcenia Gimnazjum nr 1 w Szkołę Podstawową.
 
Obecne Gimnazjum nr 1 oferuje doskonałe warunki, których pozazdrościć mogą niejedni. Podopieczni szkoły mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Odnoszą liczne sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych i konkursach artystycznych. Biorą udział w licznych projektach edukacyjnych. Uczniowie czują się bezpiecznie, nauczyciele znają nasze dzieci i nas, wiedzą z jakimi problemami się borykamy i mogą zareagować na daną sytuację czy problem. 
 
W naszej szkole dużo dzieci objętych jest pomocą psychologiczno-pedagogiczną. W szkole odbywają się zajęcia logopedyczne, rewalidacyjne, terapii pedagogicznej, a od bieżącego roku oferta ta została wzbogacona o zajęcia socjoterapii. 
 
Szkoła to nie tylko budynek. To również społeczność, którą tworzą wszyscy - nauczyciele, pracownicy, uczniowie i rodzice. Klimat, wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka, stabilność funkcjonowania, ciągłe doskonalenie działań są wartościami, których nie da się zastąpić. Społeczność mieszkańców Nowego Targu jest silnie emocjonalnie związana z „Jedynką”. W budynku odbywają się nie tylko zajęcia edukacyjne, ale i wydarzenia kulturalne, sportowe i rozrywkowe. Budynek jest lokalem wyborczym podczas wyborów. Jego usytuowanie w centrum zapewnia bezpieczne doprowadzanie dzieci do szkoły, dobra infrastruktura sportowa i bliskość parku daje możliwość organizacji zajęć dla podopiecznych we wszystkich grupach wiekowych. Utworzenie Szkoły Podstawowej zapobiegnie również przepełnieniu w innych szkołach.  
 
Jako rodzice nie zgadzamy się na taką politykę edukacyjną, w której górę nad dbającą o prawidłowy rozwój dziecka szkołą, przejmuje interes ekonomiczny. Nasze dzieci nie są wskaźnikami ekonomicznymi. 
 
Jednocześnie zaznaczamy, że nie chcemy, aby dyskusja o losach szkoły odbywała się bez udziału nas - rodziców. Jesteśmy zespołem, w którym obowiązują zasady otwartości i szczerości w rozwiązywaniu problemów. Dlatego prosimy o potraktowanie nas jak partnerów w podejmowaniu decyzji o przyszłych losach Gimnazjum nr 1. 
 
Mamy nadzieję, że podejmując ostateczną decyzję zechcą Państwo wziąć pod uwagę powyższe argumenty i w konsekwencji nie dopuścicie do zaprzepaszczenia tego, co zostało już zrobione, a co jest dobre dla dzieci. 
 
W imieniu Rady Rodziców przy Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu Przewodniczący Rady Rodziców Michał Joniak
 
Urszula Starzyk
mojserwis.blogspot.com


Zobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO2016-11-10 08:02 609 Gimnazjum nr 1. Nowy Targ, Apel Rodziców, Michał Joniak

Komentarze

~uzolejouovi

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin Amoxicillin 500 Mg psf.zckc.twoje-podhale.pl.knj.sq http://mewkid.net/buy-xalanta/

~irewoyeb

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin Without Prescription Amoxicillin Online vsm.keby.twoje-podhale.pl.jlv.ew http://mewkid.net/buy-xalanta/

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67