userad84
Boks reklamowy

Nowy Targ: Nasza snowboardzistka Ola Król w Pałacu Prezydenckim. Para prezydencka spotkała się z medalistami uniwersjad

Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornahauser-Dudą gościli w środę w Pałacu Prezydenckim sportowców, medalistów dwóch uniwersjad: zimowej w Ałmaty i letniej w Taipei. Wśród zaproszonych sportowców znalazła się złota medalistka 28. Uniwersjady w Ałmacie, snowobrdzistka Aleksandra Król z Nowego Targu.

W sporcie akademickim wspaniały jest zwłaszcza czynnik integracyjny – podkreślał Prezydent, zwracając się do zawodników. Zdaniem Andrzeja Dudy tylko w AZS możliwa jest sytuacja, gdy zwykły człowiek uprawiający sport amatorsko spotyka się ze sportowcami na światowym poziomie i tylko w AZS może stanąć z nimi w szranki.

Reprezentantom, którzy w czasie sportowych zmagań zdobyli medale, Prezydent wręczył listy gratulacyjne.

„Dziękuję za przykład wspaniałego sportowego ducha walki i postawę fair play, za godne reprezentowanie naszej Ojczyzny i polskiej młodzieży akademickiej, za radość i dumę, jakich przysporzył(a) Pan/Pani kibicom Biało-Czerwonych w kraju i za granicą” – napisał w nim Andrzej Duda. Sportowcy zrewanżowali się Prezydentowi, ofiarowując mu kurtkę z uniwersjady zimowej.

fot. arch. Aleksandra Król

- Jestem mi niezmiernie miło, iż mogłam uczestniczyć w tak podniosłej uroczystości w Pałacu Prezydenckim i reprezentować Nowy Targ. Jest to dla mnie oraz jak myślę pozostałych sportowców z innych regionów kraju nie lada wyróżnienie. Cieszę się że Pan Prezydent uhonorował Nas –sportowców – w ten właśnie sposób. Było to także dla mnie bardzo miłe przeżycie – usłyszeć tak dużo ciepłych słów na temat osiągnięć sportowych dla Naszego kraju jak również porozmawiać z głową państwa na tematy sportowe” - powiedziała Aleksandra Król, która na oficjalnym spotkaniu z prezydentem (obowiązuje bardzo określony dress code) wystąpiła w kreacji nowotarskiej projektantki folkowej Anety Larysy Knap.

W 2017 roku odbyły się dwie uniwersjady - zimowa w Ałmaty i letnia w Taipei. Z Ałmaty polscy studenci przywieźli 8 medali, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. W czasie Letniej Uniwersjady zaś Polacy zdobyli 25 medali. 
Aleksandra Król (ur. 20 listopada 1990 w Zakopanem) – polska snowboardzistka z Nowego Targu, olimpijka, specjalizująca się w snowboardowym slalomie gigancie równoległym (PGS) i slalomie równoległym (PSL).

 

 

Źródło: KPRM , wikipedia oprac. Urszula Starzyk, Fot. Grzegorz Jakubowski KPRM, arch Aleksandra Krół

2017-11-16 05:01 2707 Agata Kornhauser- Duda, Warszawa, Nowy Targ, Prezydent , Andrzej Duda, Snowbord, Aleksandra Król, Uniwersjada, Pałac Prezydencki

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny