userad84
Boks reklamowy

Nowy Targ: 55. Małopolski Wyścig Górski

1.Maciej Paterski, 2.Paweł Bernas i 3. Jonas Gregaard Wilsy z Dani - w takiej kolejności na pudle stanęli dziś zwycięzcy III etapu 55. Małopolskiego Wyścigu Górskiego w Nowym Targu. Drużynowo triumfował team CCC Polkowice.

Dziś (tj.11.06) uczestnicy 55. Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2017 mieli do pokonania 113 km, tj. trasę z Chochołowskich Term przez Maruszynę, Szaflary, Pitoniówkę (runda 3x), by ulicą Grel wjechać do Nowego Targu. Po drodze było aż sześć górskich i dwie lotne premie.

Małopolski Wyścig Górski - jeden z najważniejszych i najbardziej wymagających wyścigów etapowych klasy międzynarodowej rozgrywanych na terenie Polski. 

W tym roku MWG rozegrano w dniach 9-11 czerwca, a tradycyjnie poprzedziło go Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, które miało miejsce w czwartek 8 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie z Wielką Galą Rowerową. Tworzony od przeszło pół wieku na terenie Małopolski wyścig jest jednym z największych wyzwań, jakie każdego roku podejmują polscy kolarze. Nie inaczej będzie i tym razem. 

Choć trasa 55. MWG składa się raptem z trzech etapów, a w naszym kraju na próżno szukać podjazdów rodem z Alp czy Dolomitów, organizatorzy dobrze wiedzieli jak poprowadzić trasę, by była ona wymagająca i selektywna.


Dzień po zaciętej walce w cieniu krakowskich Sukiennic, peleton zbrał się w urokliwej Alwernii, skąd wyruszył na trasę 1. etapu. Liczący 123 kilometry odcinek zapętlony częściowo wokół miejscowości startowej, zmuszał zawodników do trzykrotnego zmierzenia się z podjazdem pod Grojec, gdzie wyznaczona została górska premia. Tego dnia peleton finiszował na rynku w Trzebini.

W sobotę kolarze wyruszyli spod centrum logistycznego 7R w Kokotowie, by po pokonaniu 143 kilometrów dotrzeć na rynek w Starym Sączu. To był wymagający, selektywny etap prowadzący przez premiowane podjazdy pod Krzyworzekę, Górę Św. Jana, Wilkowisko, Pogorzelisko i Ostrą, skąd do mety pozostało jakiś 40 kilometrów.

55. Małopolski Wyścig Górski odbył się dzięki m.in  dofinansowaniu ze środków Miasta Nowy Targ.

Trasa 55. Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2017:

  1. etap - 9 czerwca: Alwernia - Trzebinia, 123km
  2. etap - 10 czerwca: Kokotów/Centrum Logistyczne 7R - Stary Sącz, 143km
  3. etap - 11 czerwca: Chochołowskie Termy - Nowy Targ, 113km

Galeria:

Źródło: fot. Urszula Starzyk

2017-06-11 17:27 710 55 MWG, Nowy Targ, III etap

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny