Boks reklamowy

10 powodów, dla których warto odwiedzić Tatry - cz. 2

Powodów, dla których warto jechać w Tatry jest wiele. Każdy zapewne ma swój powód, który działa jak magnes i ciągnie na tatrzańskie szlaki. My jednak zdecydowaliśmy zebrać je w listę, aby przekonać nieprzekonanych i utwierdzić tych, którzy mają już wyrobioną swoją listę powodów.

Oto, dlaczego warto pojechać w Tatry:

Powód 1: Ucieczka od codzienności

Podróż pozwala oderwać się od rzeczywistości, możemy spojrzeć na niektóre rzeczy z dystansu, poukładać je sobie w głowie. Może nie da się całkowicie uciec od spraw codziennych, ale z pewnością możemy choć na chwilę zapomnieć o niektórych z nich.

Powód 2: Spokój

Z daleka od miast, korporacji, smogu czy dróg szybkiego ruchu – istnieją  takie miejsca, w których jest po prostu spokojnie. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni termin i szlak, po czym po prostu usiąść, odpocząć i wsłuchać się w cisze.

Powód 3: Piwo

Po kilkunastu kilometrach i całym dniu marszu w górach nawet najgorszy „sikacz” smakuje wybornie. Na co dzień nie wypije piwa bez soku, produkowanego masowo, nieodpowiednio schłodzonego, zbyt gorzkiego itp. Po takim wysiłku wszystkie te kryteria nie mają już znaczenia, piwo smakuje zdecydowanie lepiej.

Powód 4: Pomysły

Podczas podróży nasz mózg pracuje na zupełnie innych obrotach, myślimy szerzej. Możemy z dystansem spojrzeć na codzienne sprawy i wprowadzić w życie trochę kreatywności.

Powód 5: Koszty

Jeśli wydaje Ci się że taki wyjazd to duży wydatek… to nic bardziej mylnego! Wiadomo, jeśli interesuje Cię dwutygodniowy wyjazd, bo wakacje to tylko raz w roku, faktycznie możesz wydać sporo kasy, ale gdyby tak zmienić myślenie? Ja wyjeżdżam każdego miesiąca, chociażby na dzień lub dwa, lecz budżet takiego wyjazdu jest po prostu ściśle określony. Nie muszę spać w pięciogwiazdkowym hotelu, w centrum, bawić się na imprezach, czy jeść w najlepszych knajpach. Wystarczy chleb i konserwa w plecaku, trzeba tylko ustalić priorytety i za stosunkowo niską cenę możemy spędzić cały weekend w górach!

Powód 6: Możliwości

A dokładniej? Znacie jakiś lepszy sposób na sprawdzenie własnych możliwości i podniesienie samooceny? Ja nie znam! W górach mogą nas spotkać różne trudne sytuacje, których przewidzieć po prostu nie możemy. Musimy podjąć decyzje tu i teraz. Siedząc na wygodnej kanapie nie byłoby tego problemu, ale też nie musielibyśmy decydować. Wyjść ze strefy komfortu nie jest łatwo, ale życie omija nas szerokim łukiem. Poznawaj, odkrywaj, podejmuj decyzje, gwarantuje, że da Ci to ogromną dawkę wewnętrznej satysfakcji!

Ps. Kilka lat temu podziwiałam tych wszystkich ludzi, którzy chwalili się zdjęciami z wejścia na najwyższy szczyt Polski. Zawsze oglądając te fotografie przechodziła mi przez głowę jedna myśl – nie dam rady, chce, ale nie dam rady. Tak więc coś, co było moim marzeniem nie miało szansy realizacji, bo już w psychice napotykało największą przeszkodę. W Tatry jeździłam często, ale głównie w celu lekkiego trekkingu w dolinkach. Sama nie wiem kiedy to się stało, ale dzięki tym wędrówką nabrałam pewności siebie i zaczęłam wierzyć we własne umiejętności. Pewnego dnia po prostu wstałam i stwierdziłam, że tak, w tym roku to zrobię. I wiecie co? Udało się!

Aktualnie? Jestem zupełnie inna osobą. Wierzę w siebie, w swoje umiejętności i wychodzę z założenia, że niemożliwe nie istnieje. W moim słowniku nie ma już miejsca na „nie dam rady”, pojawia się tylko pytanie: kiedy i jak ;).

Powód 7: Miejsca

Podróżując po górach z pewnością znajdziesz takie do których po prostu będzie chciał wracać jak najczęściej. Póki się nie ruszysz, nie będziesz wiedzieć co tak naprawdę Ci się podoba. No bo skąd?

Powód 8: Szarlotka

Jak smakuje w górach? Jak wszytko - wyjątkowo.

Na pewnym blogu, niestety już nie pamiętam na jakim spotkałam się nawet z Rankingiem Szarlotek Górskich. Zwycięzca? To oczywiście Szarlotka Chochołowska, jeśli nie próbowaliście to koniecznie musicie to nadrobić!

Powód 9: Oscypki na Rusinowej Polanie

Na terenie Podhala znajdziemy kilkanaście bacówek, które mogą pochawalić się produkcją tego wyjątkowego przysmaku. Te prawdziwe, góralskie serki możemy kupić tylko w sezonie od maja do września. Dla mnie faworytem są te, wyrabiane w bacówce na Rusinowej Polanie. Smak oscypka, zapach drewna unoszący się w pobliżu oraz niesamowita panorama Tatr dodają temu miejscu wyjątkowego uroku.

Powód 10: Uniwersalność

Nie ważne czy masz 5, 10, 30 czy 60 lat, wypoczynek w górach jest własnie dla Ciebie. Ich uniwersalność polega na tym, że każdy z pewnością znajdzie tu swoje miejsce - czy to szlak pieszy, rowerowy czy chociażby odpoczynek na termach i herbata z prądem.

>> Zobacz także: 10 powodów, dla których warto odwiedzić Tatry - cz. 1

Katarzyna Durlik
@kasiekd_official

 Zobacz ofertę sklepu z akcesorimi i odzieżą turystyczną SZLAK.CO2018-07-02 16:17 577 dlaczego warto odwiedzić Tatry, pojechać w Tatry, Tatry, czy warto jechać w Tatry,

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67

Warning: A non-numeric value encountered in /twoje-podhale.pl/modules/Site/Class/Seo.php on line 67